Senbarock. Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Svängd sarg, raka sidor. Tre lådor och skrivskiva. Bredd 109, djup 60, höjd 79 cm.
Fanerskador, beslag från rokokotid, troligen ursprungligen med lambrekängbeslag.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui