571
71073

BODHISATTVA,

Lähtöhinta
3 000 - 5 000 SEK
287 - 478 EUR
325 - 542 USD
Vasarahinta
4 100 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BODHISATTVA,

alabaster. Burma 1800-tal. Sittande på lotustron. Rester av förgyllning. Höjd 32,5 cm.

Skador, sliten förgyllning.

Alkuperä - Provenienssi

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.