alabaster. Burma 1800-tal. Sittande på lotustron. Rester av förgyllning. Höjd 32,5 cm.
Skador, sliten förgyllning.
Alkuperä - Provenienssi
Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui