573
71077

FAT,

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
FAT,

cloisonné. Japan, Meiji, 1800-tal. Runt med polykrom dekor av fåglar bland bambu och pioner. Diam 30,5 cm.

Smärre nagg och slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.