596
71109

BORDSPENDYL.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
8 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BORDSPENDYL.

Nyrokoko. Förgylld brons. Två kvinnofigurer på klippformation. Försilvrad urtavla. Längd 40, höjd 53 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Alkuperä - Provenienssi

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.