616
71163

BÄGARE,

Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
143 - 191 EUR
163 - 217 USD
Vasarahinta
1 400 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BÄGARE,

silver. Carl Fahlberg, Uppsala 1766. Delvis förgylld. Konande på rund räfflad fot. Svisselerad dekor av växtranka. Vågband och stansad lambrequin. På livet initialer. Höjd 10 cm.

Bucklor, sliten förgyllning.