63
70123

BOJAN med LOCK,

Lähtöhinta
1 500 SEK
143 EUR
163 USD
Vasarahinta
2 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BOJAN med LOCK,

porslin. Ming. Bukig med dekor i blått av flodlandskap, djonk och fiskare. Höjd 23 cm.

Locket samtida men ej tillhörande. Locket med undersidesnagg och spricka.

Täydennyslista

Från 1800-talet. From the 19th century.