"The lion and stag" (efter G Stubbs); "Samson at the prison gate" (efter A Kaufmann).
Mezzotint 1778, av Benjamin Green (ca 1736-ca 1800), 44,8 x 56,5 cm. Etsning av Francesco Bartolozzi (1727-1815), 48 x 58 cm.
Skador (revor, veck och fläckar).
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui