697
71317

Anna Vyrubova

(Venäjän federaatio, 1884-1964)
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Anna Vyrubova

Predikan och Björklandskap

Signerade med initialer. Akvareller, två stycken 20 x 26,5 och 22 x 26,5 cm. En oramad.

Alkuperä - Provenienssi

Gåva till Grevinnan Olga Cronstedt (Olga Pavlovna Eeiena 1908-1994) av prins Alexei Obolensky enligt text a tergo på den ena akvarellen.
Anna Virubova var Aleksandra Fjodorovna Romanovas, si
sta kejsarinnans hovdam i Ryssland.