722
71379

TEKANNA och MJÖLKKANNA,

Lähtöhinta
1 000 - 1 500 SEK
96 - 143 EUR
108 - 163 USD
Vasarahinta
2 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
TEKANNA och MJÖLKKANNA,

basalt. Wedgwood 1800-tal. Tekannan oval konturerad med dekor i relief av antikiserande motiv. Locket med krönande svan. Höjd 12.5 cm.

Pipen lagad. Locket med obet nagg. Mjölkkannan med spricka.