Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
722
71379

TEKANNA och MJÖLKKANNA,

Lähtöhinta
1 000 - 1 500 SEK
97 - 145 EUR
111 - 166 USD
Vasarahinta
2 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
TEKANNA och MJÖLKKANNA,

basalt. Wedgwood 1800-tal. Tekannan oval konturerad med dekor i relief av antikiserande motiv. Locket med krönande svan. Höjd 12.5 cm.

Pipen lagad. Locket med obet nagg. Mjölkkannan med spricka.