77
70151

BORDSPENDYL,

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
11 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BORDSPENDYL,

förgylld brons och vit alabaster. Empire. Rund urtavla inskriven i postament flankerad av harpspelande kvinnofigur. Rektangulär sockel med rosettupphängda blomsterfestoner. Kulfötter. Höjd 44,5 cm.

Skador. Nyckel saknas.