873
71653

KAFFEKANNA,

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Vasarahinta
1 700 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
KAFFEKANNA,

silver. Fredrik Oskar Ahlström, Södertälje 1855. Rokokostil. Balusterformad godronnerad. Svärtat trähandtag. Krönande blomknopp. Höjd 18,5 cm.

Lagning, smärre bucklor.