926
71827

POTTSKÅP.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
351 - 439 EUR
373 - 466 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
POTTSKÅP.

Louis XVI-stil, omkring 1900. Italien. Fanerat med rosenträ, jakaranda, färgat lövträ. Marmorskiva. Rak form. Dörr samt låda. Inläggningar av figurer uppbärande blomsterurna. Bredd 57, djup 43, höjd 84 cm.

Fanerskador, senare skiva.

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

342. Hans J. Wegner, a "Papa Bear" armchair, AP-Stolen, Denmark 1950s-60s.
Lähtöhinta
75 000 - 100 000 SEK
Tarjoushistoria
Reilu varoitus
75 000

tarjouksesi
70 000

tarjouksesi
Reilu varoitus
65 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
75 000 SEK