Louis XVI-stil, omkring 1900. Italien. Fanerat med rosenträ, jakaranda, färgat lövträ. Marmorskiva. Rak form. Dörr samt låda. Inläggningar av figurer uppbärande blomsterurna. Bredd 57, djup 43, höjd 84 cm.
Fanerskador, senare skiva.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui