953
71875

SEKRETÄR.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
6 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
SEKRETÄR.

Sengustaviansk. Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av vit marmor.
Rak form. Skrivinredning bakom låda. Hylla bakom dörrpar. Bredd 120, djup 52, höjd 111 cm. Nycklar medföljer.

Senare skiva. Smärre fanerlagningar och torksprickor.

Täydennyslista

Signerad och daterad Henric Johan Söderström 1796.