Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
109
76037

SEKRETÄR. Sengustaviansk.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
SEKRETÄR. Sengustaviansk.

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av grågrön kalksten. Rak form. Skrivinredning bakom klaff. Två lådor. Kannelerade ben. Bredd 93, djup 52, höjd 123 cm. Nycklar samt ett löst ringbeslag medföljer.

Ett ringbeslag löst, skivan med skada, smärre fanerskador.