KYRKDOSA, ostämplad, Västsverige, daterad i gravyren 1778.
Invändigt svag förgyllning. Rund med räfflade kanter. På locket dekor i relief av kärlekspar och amor. Diam. 5, 5 cm.
Slitage.
Alkuperä - Provenienssi
Falk Simons samling, F.S. 338.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui