Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
1260
90033

KYRKDOSA, ostämplad, Västsverige, daterad i gravyren 1778.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
1 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt svag förgyllning. Rund med räfflade kanter. På locket dekor i relief av kärlekspar och amor. Diam. 5, 5 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Falk Simons samling, F.S. 338.