Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
1522
87117

KAPPA, Christian Dior. 1960-tal.

Lähtöhinta
2 000 SEK
194 EUR
222 USD
Vasarahinta
2 400 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Svart rutmönstrad i olika material. Etikettmärkt; "Boutique Christian Dior Paris made in France". Bystmått 55,5, ärmlängd 54, rygglängd 95 cm.

Obetydligt slitage.

Muut tiedot

MÄTNING AV STORLEKAR.

Byst: Plagget har legat platt och är mätt från armhåla till armhåla.

Ärm: Plagget är mätt från den sydda kanten vid axeln och ner till handen.

Rygg: Plagget är mätt från nacken och rakt nedåt.

Midja på kjol och byxa: Plagget har legat platt och mätt från sida till sida.

Byxlängd: Plagget är mätt från kanten (byxans midja) och rakt nedåt.