Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
239
89979

TALLRIK, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).

Lähtöhinta
1 000 SEK
95 EUR
109 USD
Vasarahinta
1 300 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Rund med polykrom dekor i famille vertepaletten av hjort, martall samt Fenixfågel. Diam 22 cm.

Spricka, lagning, nagg.