261
81163

BARSKÅP, Bodafors sannolikt 1950-tal.

Lähtöhinta
6 000 SEK
526 EUR
547 USD
Vasarahinta
14 000 SEK

Mahogny samt ek. Dörrspeglarna med snidad dekor av svenska motiv såsom Stockholms stadshus, same med ren, vikingaskepp etc. Invändigt med spegel, fyra smålådor med rotfanér. Invändigt märkt Bodafors. Höjd 140 cm, bredd 84,5 cm, djup 42 cm. Nyckel finns.

Obetydligt slitage.

Täydennyslista

Wrong picture in the catalogue.