325
85171

BÅLSKÅL. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Rund på fot. Dekor i famille rosefärg er av figurscener till häst. Diam 29, höjd 12,5 cm.

Skador, lagningar.