346
85631

GOLVUR. England 1700/1800-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Vasarahinta
36 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med valnöt och rotfanér. Urhus flankerat av kolonner. Urtavla med månfas signerat GEORGE BEAVIS LONDON. Höjd 228 cm. Pendel, två lod, nycklar och vev samt lös list medföljer.

Skador och lagningar.