Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:
363
102531

BORDSLAMPA, porslin. Goldscheider, Wien, sign.

Lähtöhinta
3 000 SEK
291 EUR
333 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis fasetterat vitt skaft på oval fot flankerad av stående kvinnofigur i turkos vid cape med spindelvävsmönster i gult. Höjd 78 inkl vit skärm.

Lagning, obet glasyrslitage.