Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
385
105965

SMÖRPANNA, silver. Okänd smed , Moskva 1834.

Lähtöhinta
3 000 SEK
285 EUR
326 USD
Vasarahinta
2 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Rund delvis godronnerad. Rakt handtag och knopp av elfenben. Diam 9,5 cm.

Obetydlig lagning vid mynningskanten och små kantbristningar.