404
88663

Carl Skånberg

(Ruotsi, 1850-1883)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Carl Skånberg
(Ruotsi, 1850-1883)

"Fiskarbåt i insjövik"

Stämpelsignerad Carl Skånberg. Duk 46 x 69 cm.

Krackelyrer.

Näyttelyt

Nationalmuseum, "Opponenterna av 1885", Stockholm 1945.