Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
483
90189

PÄRM OCH INSTRUMENTETUI. 1700-tal.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Vasarahinta
4 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Helskinn. Gulddekor av vapenmonogram, blommor och fjärilar. Pärmens mått 35,5 x 24, etuiets längd 36,5 cm.

Omarbetade, smärre skador.