Förgylld och patinerad brons. Kolonnskaft på kvadratisk bas. Dekor av blad. Höjd 52, total höjd 75 cm.
Trol. urspr. oljelampa. Elborrad, fot med bucklor.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui