530
91077

August Wilhelm Saabye

(Tanska, 1823-1916)
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Vasarahinta
5 200 SEK
August Wilhelm Saabye
(Tanska, 1823-1916)

Fiskarpojke

Signerad A.W. Saabye. Patinerad brons. Höjd 26 cm.

Troligen ett finger med lagning.

Täydennyslista

One finger restored