560
85115

SPEGEL. 1700-tal. Prechts art.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
37 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Uppsvängt profilerat krön. Spegelglas infällt i ramen. Dekor av växtslingor och krönande urnor. Höjd 133, bredd 61 cm.

Senare krön, skador, lagningar.

Alkuperä - Provenienssi

Påskrift a tergo: Dena Spilgil tilhör Brita Fridricha Fröling.