Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
570
82673

SPEGEL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
11 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av rocailler och blommor. Höjd 145, bredd 64 cm.

Avkortad, senare glas och bakstycke, dekorlagningar.