576
81957

SPEGEL. Gustaviansk.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
23 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
SPEGEL. Gustaviansk.

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön med räfflad medaljong, bandrosett och axknippen. Stockholms hallstämpel 1779. Höjd 86, bredd 45 cm.

Senare glas, smärre dekorlagningar.