603
92483

AMPEL, för åtta ljus. Empire.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
8 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
AMPEL, för åtta ljus. Empire.

Förgylld och svartpatinerad mässing. Skålformad. Svängda bladornerade ljusamar. Dekor av rosor och palmetter. Höjd 75, diam 55 cm.

Kompletteringar, dekordelar saknas, smärre skador, borrad för el.

Alkuperä - Provenienssi

Axel L. Romdahl, Pipblåsaregatan 28, Örgryte.