Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
641
93755

SVEPASK, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.

Lähtöhinta
1 000 - 1 200 SEK
97 - 116 EUR
111 - 133 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Oval form. Blåmålad med dekor av stiliserade blommor på locket. Längd 34,5, bredd 17, höjd 12 cm.

Smärre skador, locket med torkspricka.