76
75413

BÄGARE, silver. Olof Yttraeus, Uppsala 1780.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 440 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Konande på rund kälad fot med svängda knäckar. Dekor av vågband och graverade rocailler, växter och initialer. Höjd 21 cm.

Förgyllningen något sliten, obet bucklor.