808
97541

BÄGARE, silver. Bengt Collin, Uppsala 1723.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Vasarahinta
8 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Konande på rund räfflad fot. Graverad dekor av kartuscher. Vågband. Höjd 18 cm.

Foten möjligen lagad, obet bucklor.