87
75627

SKÅLAR, 2 st, porslin. Ming och Korea.

Lähtöhinta
2 000 SEK
191 EUR
217 USD
Vasarahinta
1 400 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Runda med dekor i underglasyrblått av Fenixfåglar och lotusslingor mot beige fond (diam 14,5) resp brun med dekor i vitt av stilierade blad (diam 9,5).

Mynningssprickor, fotringsnagg (Ming) och glasyrslitage (Korea).