953
82721

BÄRTALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).

Lähtöhinta
800 - 1 000 SEK
77 - 96 EUR
87 - 108 USD
Vasarahinta
700 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Runda profilerade med polykrom dekor i famille rosefärger av europeiserande ströblommor. Diam 16 cm.

Brätteslagning, små kantnagg.