991
101847

MATTA, rölakan. 239,5x167 cm. Sign. MB. Nordeuropa 1900-tal.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Vasarahinta
1 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Blåmelerade fält med geometriska mönster i benvitt, grått och olika blå nyanser.

Minor stains. One corner is slightly damaged, several fringes are missing.