111
111965

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Vasarahinta
5 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer och rocailler. Otydlig hallstämpel, troligen Stockholm. Höjd 63, bredd 30 cm.

Senare glas, renoverad.