136
110387

BORD. England 1700-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BORD. England 1700-tal.

Fanerat med mahogny. Rund skiva med profilerad kant, s.k. piecrust. Tredelad bladhölstad centralfot på tassfötter. Diam 90, höjd 67,5 cm.

Nedkortat, skivan med lagning, ursprungligen med fottrissor, smärre skador.