136
110387

BORD. England 1700-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Vasarahinta
Ei myyty
BORD. England 1700-tal.

Fanerat med mahogny. Rund skiva med profilerad kant, s.k. piecrust. Tredelad bladhölstad centralfot på tassfötter. Diam 90, höjd 67,5 cm.

Nedkortat, skivan med lagning, ursprungligen med fottrissor, smärre skador.