Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
136
110387

BORD. England 1700-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BORD. England 1700-tal.

Fanerat med mahogny. Rund skiva med profilerad kant, s.k. piecrust. Tredelad bladhölstad centralfot på tassfötter. Diam 90, höjd 67,5 cm.

Nedkortat, skivan med lagning, ursprungligen med fottrissor, smärre skador.