142
113245

DRYCKESKANNA, silver, K. Andersson, Stockholm 1921.

Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
484 - 678 EUR
554 - 776 USD
Vasarahinta
7 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Cylindrisk på tre kulfötter. Bandornamentik i fornnordisk stil, kantdekor av ekollon och löv. Höjd 19,5 cm.

Obetydligt slitage.