Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
166
113973

BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Fanerat med mahogny. Rak form med utskjutande krön. Upptill hyllor bakom glasat dörrpar. Nedtill hylla bakom dörrpar. Dekor av vridna kolonner, gotikspetsar och blommor. Bredd 114, djup 44, höjd 227 cm. Nycklar medföljer.

Smärre torksprickor och lagningar, fanerskador.