166
113973

BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Fanerat med mahogny. Rak form med utskjutande krön. Upptill hyllor bakom glasat dörrpar. Nedtill hylla bakom dörrpar. Dekor av vridna kolonner, gotikspetsar och blommor. Bredd 114, djup 44, höjd 227 cm. Nycklar medföljer.

Smärre torksprickor och lagningar, fanerskador.