Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
185
114861

BÄGARE, 4 st, silver, Johan Petterson Berg, Norrköping 1748, Jonas Berg, Sthlm 1763,

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
5 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Conrad Heitmüller, Nyköping 1751 och Jöns Spongberg, Gränna 1768. Delvis förgyllda, vågband och räfflad fot. Höjd 8-10 cm.

Bucklor, slitage.