Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
188
114877

SUPKOPPAR, 4 st, silver,Daniel Hedberg och Gustaf I. Lyberg, Eksjö (v.1818-49 och 1821-58-).

Lähtöhinta
4 000 SEK
388 EUR
443 USD
Vasarahinta
3 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Cylinderformade med utvikt mynningskant, på gallerkant. Svisselerad dekor. Höjd 4,5 cm.

En med lagning, en med bristning, bucklor.