Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
188
114877

SUPKOPPAR, 4 st, silver,Daniel Hedberg och Gustaf I. Lyberg, Eksjö (v.1818-49 och 1821-58-).

Lähtöhinta
4 000 SEK
380 EUR
434 USD
Vasarahinta
3 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Cylinderformade med utvikt mynningskant, på gallerkant. Svisselerad dekor. Höjd 4,5 cm.

En med lagning, en med bristning, bucklor.