Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
22
83719

GOLVLAMPA, Greta Magnusson Grossman, Bergboms, Malmö 1950-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Modell G-33. Svartlackerat stål. Höjd 123 cm.

Omlackerad, skärmen med små bucklor.

Muut tiedot

Modellen tillverkades även av den amerikanska tillverkaren Ralph O. Smith, då under namnet "Grashopper".