Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
226
115851

Lotte Laserstein

(Tyskland/Sverige, 1898-1993)
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lotte Laserstein
(Tyskland/Sverige, 1898-1993)

Porträtt av häst

Signerad Las. och daterad 1934. Blandteknik 58 x 46 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lotte Lasersteins kvarlåtenskap.

Muut tiedot

Säljes till förmån för Svenska Kommittén för barn och ungdomsalijah.