Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
229
81651

KONSOLBORD. Italien, 1800-talets andra hälft.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
9 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Rektangulärt på raka bladornerade och kannelerade ben. Hörnen med polykroma vapensköldar med drakar. I sargen dekor av vinrankor. Längd 111, bredd 72, höjd 83 cm.

Smärre nagg och slitage. Senare skiva.