229
81651

KONSOLBORD. Italien, 1800-talets andra hälft.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
9 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Rektangulärt på raka bladornerade och kannelerade ben. Hörnen med polykroma vapensköldar med drakar. I sargen dekor av vinrankor. Längd 111, bredd 72, höjd 83 cm.

Smärre nagg och slitage. Senare skiva.