279
118047

DESSERTTALLRIKAR,

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
DESSERTTALLRIKAR,

två stycken, porslin. Frankrike, Märkta Darte Palais Royal No 21. Målad polykrom och förgylld dekor av vyer över "Canton de Soleure", "Fontaine des innocents". Diameter 23,5 cm.

Slitage.