279
118047

DESSERTTALLRIKAR,

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
DESSERTTALLRIKAR,

två stycken, porslin. Frankrike, Märkta Darte Palais Royal No 21. Målad polykrom och förgylld dekor av vyer över "Canton de Soleure", "Fontaine des innocents". Diameter 23,5 cm.

Slitage.

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

277. Carl-Axel Acking, a pair of brass wall lamps, model "5019", Bröderna Malmströms metallvarufabrik, Malmö 1940s-50s.
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK